top of page
Omuz Kırığı.jpg

Omuz Kırıkları

Omuz Bölgesi Kırıkları


Kemiklerin bütünlüklerinin herhangi bir travma nedeniyle bozulması olarak tanımlanabilir. Genellikle kol üzerine düşme, zorlayıcı sportif aktivite ya da trafik kazaları sonucunda görülmektedir.


TEDAVİSİ


Doktor tarafından uygun pozisyona operatif ya da non-operatif olarak yerleştirilen kemikler uygun periyotlarda istirahate alınır. İstirahat için omuz askılarından, bantlamalardan ve diğer malzemelerden faydalanılabilir. Kemik iyileştikten sonra omuz hareketlerini tekrar kazandırmak ve çevre kasları tekrar kuvvetlendirmek üzere rehabilitasyon periyodu başlar.

Yine fizik tedavi ajanlarından, uygun şiddette eklem ve doku mobilizasyonlarından faydalanılır.

Günlük aktivitelerimizi ve yaşam kalitemizi etkileyecek omuz eklemi rahatsızlıklarımızın beklemeden erken dönemde değerlendirilip tedavi edilmesi çabuk iyileşmeye katkıda bulunacaktır. Ne kadar hızlı tedavi birimine ulaşırsanız ağrınızdan o kadar çabuk kurtulmanız mümkündür.

PROS.E.M Fizyo Center olarak; yaşadığınız sakatlıklar hakkında etik olarak sizleri bilgilendirir, tedavi süreçleriniz ve ilerleyişi hakkında sizleri detaylı bir şekilde aydınlatır uygulamalarımızı bunun ışığında devam ettirir sizleri sağlıklı yaşamlarınıza tekrardan kavuşturmak için elimizden geleni yaparız.

bottom of page